مجله مهر نوشت:

هدایایی که به لادن رفت

«نيمه شب جمعه يازدهم مرداد ماه از ساعت يازده شب تا دو و سي دقيقه بامداد شنبه دوازدهم مردادماه ۲۲۸۳ قلم هديه رييس جمهور كه همگي داراي برچسب اموال نهاد رياست جمهوري بود و اطلاعات آن در سيستم اموال موزه هدايا ثبت و ضبط شده است، در ۴ كاميون جاسازي و با ۵ ماشين زرهي اسكورت شد و به ساختمان لادن در ميدان ونك منتقل شد.» این روایت «یک مقام آگاه» از هدایای موزه نهاد ریاست جمهوری است که شبانه از دفتر سابق رئیس جمهور به دفتر رئیس جمهور سابق منتقل شده است. یعنی از خیابان پاستور به ساختمان لادن در میدان ونک. خبری که حدود ۳ هفته پیش زمزمه هایی را دررسانه ها به وجود آورد و سایت «انتخاب» آن را از زبان یک مقام آگاه در نهاد ریاست جمهوری منتشر کرده است.

این مقام آگاه به سایت انتخاب گفته :«اوايل تيرماه امسال نامه اي از سوي سيد حسين موسوي رييس دفتر رييس جمهور به معاونش مهدي آشتياني (معاون وقت تشريفات دفتر رييس جمهور) - كه مديريت ساختمان موزه هدايا واقع در سعدآباد، بر عهده آن معاونت است- نوشت و در آن از عزم رييس جمهور مبني بر بسته بندي و فهرست برداري هداياي دوران هشت ساله رياست جمهوري اش خبر داد ، بر اساس دستور رييس دفتر رييس جمهور كار بسته بندي هدايا اوايل تابستان آغاز شد.»

این درحالی است که به گفته این مقام آگاه، تا دولت دهم، مسئولیت موزه هدایای رئیس جمهور با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بوده و در دولت دهم و زمانی که اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور بود، مديريت موزه هداياي رييس جمهور به معاونت تشريفات دفتر رييس جمهور واگذار شد.

این گمانه زنی ها البته با واکنشسرپرست جدید تشریفات دفتر رئیس جمهور مواجه شد. «ولی الله مبینی» در گفتگویی کوتاه با «خبرگزاری مهر» با اعلام بی اطلاعی از خبر خروج ۲هزار و ۲۸۳ قلم هدیه رئیس جمهور سابق از موزه هدایای ریاست جمهوری در مجموعه سعدآباد گفت:« بهتر است بروید از کسی که این خبر را اعلام کرده است موضوع را جویا شوید.»

وی در پاسخ به این سئوال که این خبر به نقل از یک منبع آگاه اعلام شده است و شما به عنوان سرپرست تشریفات دفتر رئیس جمهور اگر اطلاعی از موضوع دارید برای تنویر افکار عمومی بیان بفرمایید، تصریح کرد: «بهتر است دنبال اسم کسی که این خبر را اعلام کرده است بگردید و پس از اینکه نام او را پیدا کردید موضوع را از خودش جویا شوید.»

 

مورد عجیب ۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

اما انتقال هدایای موزه ریاست جمهوری از پاستور به لادن ، تنها اتفاق حاشیه ساز برای احمدی نزاد نبود. این روزها خبری منتشر شده است که حکایت از انتقال میلیاردی پول از حساب دولت به دانشگاه احمدی نژاد دارد. آن طور که روزنامه « جمهوری اسلامی» خبر داده، در روز ۱۳ مرداد امسال، یعنی روز تحلیف حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور دولت یازدهم، مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از ذیحسابی دولت به حساب دانشگاه بین المللی ایرانیان واریز شده است. روزنامه جمهوري اسلامي نوشته بود:« از نهاد ریاست جمهوری خبر مي‌رسد مبلغ یکصد و شصت میلیارد ریال در آخرین روز دولت گذشته از حساب ریاست جمهوری برداشت شده است.مسئولین جدید نهاد در جریان پیگیری این اقدام به سرنخ هائی رسیده اند که ممکن است در روزهای آینده به اطلاع عموم برسد. ایجاد دفاتر برای مسئولین سابق و تأسیس دانشگاه توسط آنان از جمله مواردی هستند که در فهرست این پیگیری ها قرار دارند.»

بلافاصله پس از انتشار این خبر، رسانه ها به گمانه زنی درباره جزئیات این مبلغ پرداختند. سایت خبری «انتخاب» نیز این طور به گمانه زنی درباره مبلغ اهدایی دولت به دانشگاه ایرانیان پرداخته است:«یک منبع مطلع در تماس با «انتخاب» ، اسنادی نشان داد که احتمال کمک مناطق آزاد به دانشگاه احمدی نژاد را تقویت می کند.در ابتدای امسال، تصویب می شود که مبلغ ۱۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان به «دانشگاهها» کمک شود.این درحالیست که در رسید های منتشر شده، هیچ اشاره ای به نام و عنوان دانشگاهها نشده و بررسی حساب ها، حکایت از نامشخص بودن مقصد این مبلغ است.بنابر ادعای این منبع مطلع، این مبلغ، به عنوان «کمک مناطق آزاد به دانشگاه ها» به حساب دانشگاه احمدی نژاد ریخته شده است!»

 

این اخبار درحالی منتشر شد که یک سایت خبری با انتشار یک سند (که قسمت هایی از آن پاک شده است) از صورتحساب بانکی دانشگاه محمود احمدی نژاد،مدعی شده است این مبلغ طی یک فقره چک به مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال از ذی حسابی نهاد ریاست جمهوری به حساب کوتاه مدت بانک ملت به شماره ۴۷۰۱۶۸۶۴۹۵ به نام دانشگاه غیردولتی، غیرانتفاعی جامع بین المللی ایرانیان(یعنی همان حسابی که احمدی نژاد در آخرین گفتگوی تلویزیونی اش به مردم اعلام کرد) واریز شده است.


 


انتشار این اخبار سبب شد تا رسانه ها به موضوع حساس شوند. سایت متعلق به احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری دیوان محایبات کشور برای بررسی این موضوع خبرداد. «الف» نوشت:«چند روز پیش به دستور سرپرست دیوان محاسبات، دیوان مکلف به پیگیری ماجرای ۱۶۰ میلیارد ریال می شود. به همین دلیل سه نفر از کارشناسان مالی نهاد ریاست جمهوری که از این ماجرا اطلاع داشتند احضار می شوند و با همکاری آن ها، مشخص می شود که این مبلغ با دستور احمدی نژاد و بقایی روز ۱۲ مرداد از حساب ریاست جمهوری خارج شده است.حمیدرضا بقایی، زمانی که از پیگیری های دیوان مطلع می شود با این کارشناسان تماس می گیرد و اعلام می کند که ما ۱۶ میلیارد تومان را به حساب دولت بر می گردانیم ولی تا این لحظه هنوز مبلغی برگردانده نشده است.»

 

به نظر می رسد دولتمردان کابینه دهم، این بار چالش جدی تری پیش روی خود می بینند. چالشی که انتظار می رود با پاسخ های مسئولان دولت احمدی نزاد و دانشگاه ایرانیان، این شائبه ها در ورد دولت محمود احمدی نژاد و عملکرد او را به خوبی روشن و شفاف کند.

 

«مجله مهر» آماده است تا با توجه به حساسیت موضوع بیت المال، پاسخ مسئولان دولت سابق و دانشگاه بین المللی ایرانیان را درباره این دو ماجرا منتشر کند.

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۲ |
بهرام که گور می گرفتی همه عمر               دیدی گه چگونه گور بهرام گرفت؟

یک مقام ارشد دولت دهم به‌علت ارتباط با پرونده بیمه ایران تحت بازجویی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازجویی و تحقیقات از یک مقام ارشد دولت دهم در خصوص ارتباط با پرونده اختلاس از بیمه ایران، آغاز شده است و برخی منابع از احتمال صدور قرار بازداشت خبر داده‌اند.

این در حالی است که با وجود تشکیل پرونده بیمه ایران و محاکمه بیش از 50 متهم این پرونده، پرونده این فرد تاکنون و با گذشت چند سال همچنان در دادسرا قرار دارد.

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۲ |

استاندار لرستان باید در مقابل همه مشکلات استان و دیگر شهرستان‌های استان جوابگو باشد.

ایسنا، حجت‌الاسلام حسن ترابی در جمع خبرنگاران : در بخش بهداشت و درمان با مشکلات جدی روبرو هستیم و آنگونه که باید و شاید به بحث بهداشت و درمان مردم نرسیدهایم.

وی اظهار کرد: امروز بیماران خاص برای تامین داروی خود با مشکلاتی روبرو هستند و اغلب داروهای وارداتی برای این بیماران مدتها در گمرگ باقیمانده و به دست آنها نمیرسد.

امام جمعه با بیان اینکه توجه به این مسائل مهم است، تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود پزشک عمومی و متخصص در شهرستان مواجه هستیم و برخی از تبعیضات و بیعدالتیها برای مناطق مشکل ایجاد کرده است.

حجتالاسلام ترابی با اشاره به اینکه وقتی تمام امکانات و تجهیزات را در یک نقطه جمع میکنند معلوم است که بقیه نقاط استان با مشکل مواجه میشوند، تصریح کرد: از چندماه پیش بیمارستان شهید چمران بروجرد مشکل سیتیاسکن دارد.

وی اضافه کرد: چندماه است که بیمارستان شهرستان 400 هزار نفری سیتیاسکن ندارد و داد آقایان به جایی نرسیده است، حال اگر شهری دیگر بود که یک هفته سیتیاسکن نداشت، میدیدیم چگونه مسئولان استانی آن مشکل را حل میکردند.

ترابی افزود: استاندار لرستان باید در مقابل همه مشکلات استان و دیگر شهرستان‌های استان جوابگو باشد.

وی اظهار کرد: همانطور که استاندار نسبت به حل مشکلات مرکز استان توجه دارند باید این حساسیت را نسبت به حل مشکلات دیگر نقاط استان داشته باشند.

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۹۲ |


ایسنا: یكی از ابزارهای لازم برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال دركشور كاهش موانع قانونی است و یكی از راه‌های تحقق این امر از طریق تأسیس مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است، بنابراین برای رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در برخی مناطق كشور، دولت لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس تقدیم كرد که یکی از آنها منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد بود.

اهداف موردنظر از تشكیل منطقه ویژه اقتصادی بهره‌گیری از مزیت‌های منطقه ویژه برای تسریع در رشد و توسعه، پرهیز از بروكراسی و ایجاد رونق اقتصادی و پیوند اقتصاد منطقه با اقتصاد ملی و جهانی، اشتغال‌زایی، جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تنوع و افزایش صادرات، انتقال فناوری‌های پیشرفته از اهداف موردنظر شورای هماهنگی برای تشكیل منطقه ویژه اقتصادی بروجرد است.

مزیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان شامل قرار گرفتن در كنار جاده سراسری جنوب به مركز، نیروی انسانی فراوان ماهر و نیمه‌ماهر، بخش خصوصی به نسبت قدرتمند و مایل به سرمایه‌گذاری در منطقه، سابقه غنی صنعتی تجاری و نیز فرهنگی شهرستان بروجرد، وجود منابع غنی آب، سنگ‌های معدنی و تزیینی، محصولات كشاورزی و دامی، حضور كارخانه‌های مهم صنعتی در شهرستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، شهرستان بروجرد با جمعیتی بیش از 300 هزار نفر که اغلب آنها جوان و جویای کار هستند که با ایجاد این منطقه در شهرستان بخش عمده‎ای از مشکلات بیکاری این شهرستان مرتفع خواهد شد.

 این شهرستان نیمی از صنعت استان لرستان را در خود جای داده است که با ایجاد و راه‎اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‎های داخلی و خارجی در این شهرستان سرمایه گذاری می‎شود باعث رشد و شکوفایی بخش اقتصادی آن می‎شود.

بیش از 3 سال پیش از سوی مسوولان و نماینده سابق شهرستان، هادی مقدسی وعده ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد داده شده اما هنوز هیچ خبری از اجرایی شدن آن نیست در حالیکه این منطقه می‎تواند نجات‎دهنده بخش اقتصاد و اشتغال شهرستان باشد.

حدود 3 سال پیش رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نماینده سابق بروجرد و اشترینان خبر داد كه قرار داد فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد منعقد شده است.

هادی مقدسی افزود: دولت 60 هزار میلیارد تومان از منابع قرض‎الحسنه بانك‎ها برای اشتغال اختصاص داده كه 15 هزار میلیارد تومان آن مربوط به بخش تعاون است.

نماینده سابق مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 15 هزار میلیارد تومان باید با رویکرد آمایش عدالت گرایانه به استان‌ها اختصاص داده شود.

مقدسی تصریح کرد: توزیع آن باید فرار سرمایه‎ها را برای مناطق کمتر توسعه یافته جبران کند اما باید زیرساخت‌های آن نیز فراهم شود.

وی با بیان اینکه زیرساختی که برای آن در شهرستان بروجرد در نظر گرفته‌ایم بحث منطقه ویژه اقتصادی است، اضافه کرد: در این راستا فاز اول منطقه ویژه اقتصادی توسط فرماندار شهرستان با کنسرسیوم سرمایه‎گذاری انعقاد قرار داد شده که به میزان 2 میلیارد دلار این فاز شروع خواهد شد.

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه سابق بروجرد نیز در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: منطقه ویژه اقتصادی یکی از کارهای اساسی در شهرستان بروجرد است.

سجاد معین با بیان اینکه زمین منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد 2 هزار هکتار است، افزود: فاز اول این منطقه هزار هکتار بوده که در زمینه 400 هکتار آن با سرمایه‎گذار وارد قرارداد شده‎ایم.

 وی اظهار کرد: در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد 6 هزار واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی پیشبینی شده که زمینه اشتغال هزاران نفر فراهم می‎شود.

معین با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی یکی از کارهای اساسی در شهرستان بروجرد است، بیان کرد: با ایجاد این منطقه بزرگترین تحول در این شهرستان ایجاد می‎شود.

چندی بعد، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بروجرد به یکی از قطب‌های اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد.

هادی مقدسی در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای بروجرد افزود: با توجه به آینده پیش روی شهرستان بروجرد، نباید درگیر روزمرگی شد و با اندیشیدن به افق‌های پیش رو، با همت والا و تلاش مستمر در جهت پیشبرد اهداف کوشید.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در آینده نزدیک اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی که دارای 5 فاز است و نیز2 طرح توسعه داروسازی و طرح‌های دیگر باعث خواهد شد که وظیفه آموزش فنی و حرفه‌ای در این شهرستان سنگین‌تر از گذشته شود.

نماینده مردم بروجرد با بیان این‌که با توجه به ایجاد طرح‌های پیش رو، بروجرد به یکی از قطب‌های اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به فعالیت‎های انجام شده و نیز ایجاد طرح‌های پیش رو چشم‌اندازی پرتحرک را برای بروجرد پیش‌بینی می‌کنیم، که البته باید به این موضوع توجه ویژه داشت که طرح‎های موجود و نیز طرح‌های پیش رو، نیاز به نیروی کار ماهر دارند و این وظیفه مهم به عهده آموزش فنی‎وحرفه‌ای است.

مقدسی گفت: تصویب قانون بیکاری در مجلس، یکی دیگر از دستاوردها در حمایت از اقشار مختلف جامعه بوده که با اجرایی شدن این قانون، به دلیل این‌که مشمولین قانون بیمه بیکاری باید دارای مدرک فنی‎وحرفه‌ای باشند، کار مراکز فنی‎وحرفه‌ای سنگین‌تر خواهد شد.

وی افزود: احداث شش هزار واحد مسکونی در فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد یکی دیگر از مصوبات مهم هیات دولت بوده که با اجرایی شدن این مصوبه، انتقال بنگاه‌های تولیدی از تهران و دیگر شهرهای کشور به بروجرد راحت‌تر انجام می‌شود و واحدهای صنعتی مشکل تامین مسکن برای کارکنان خود را نخواهند داشت.

بیش از یک سال است که از انتخابات نمایندگان مجلس می‎گذرد هر چند هادی مقدسی دیگر نماینده مردم بروجرد نیست اما این امر باعث نمی‎شود که کار نماینده قبل نیمه‎کاره باقی بماند و انتظار مردم این است که طرح‎های بزرگ هر چه زودتر در شهرستان اجرایی شوند.

سال گذشته رییس اداره صنعت، معدن و تجارت در این رابطه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را از ضرورت‎های مهم شهرستان برشمرد و گفت: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، وضعیت اقتصادی شهرستان بهبود یافته و از نظر اشتغال‎زایی نیز بسیار حائز اهمیت است.

مرضیه مرادی اظهار کرد: ایجاد گمرك مستقل در شهرستان، تسهیل واردات و صادرات، معافیت عوارض واردات مواد اولیه و ماشین‎آلات، معافیت مالیاتی از دیگر مزایای اجرای منطقه ویژه اقتصادی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه تاكنون پیگیری‎ها نتیجه‎ای نداشته و از مسوولان و به ویژه نمایندگان می‎خواهیم كه این طرح مهم اقتصادی را جدی‎تر دنبال کنند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد اضافه کرد: بر اساس آخرین اطلاعات 400 هكتار از اراضی ملی برای اجرای طرح مذكور از سوی منابع طبیعی رفع مشكل شده ولی هنوز موانعی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد.

مرادی با بیان اینکه اگر مكان كنونی برای این منطقه مناسب نیست می‎توان مكان آن را تغییر داد، ادامه داد: برای اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی بروجرد باید یك كارگروه ویژه به طور جدی تشكیل و مسائل را پیگیری كند.

وی اظهار کرد: در اولویت قرار گرفتن این طرح بسیار حائز اهمیت است كه هرچه سریع‎تر در شهرستان اجرا شود.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا گفت: تقریبا توافق اولیه منطقه ویژه اقتصادی سر جای خود باقی است فقط بحث تامین زمین آن مطرح است.

مهدی پازوکی افزود: براساس توافقی که منابع طبیعی انجام داده آخرین توافقی که با مدیر کل منابع طبیعی سابق استان داشته این بوده که زمین آن را تحویل دهند.

وی بیان کرد: اگر زمین را تحویل دهند بخش خصوصی هم برای ایجاد زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی داریم و در این راستا مشکلی وجود ندارد.

به هرحال امید می‎رود با توجه به مزایای ایجاد منطقه اقتصادی در بروجرد نهایت همکاری از سوی منابع طبیعی و مسوولین شهرستان برای راه‎اندازی این منطقه صورت گیرد تا گره‎ای از مشکلات اقتصادی و اشتغال این شهرستان حل شود.

 

گزارش: زهره گودرزی   

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۹۲ |

رمز گشایی از علت سکوت و همکاری علاءدين بروجردي در پروژه سرقت دانشکده دارو سازی بروجرد  و ... در نطق ميان دستوری این نماینده لرستان

بدون شرح,

جملا ت بسیار گویای آقای لرستانی:

و اما بروجرد شهر فرزانگان و استعدادهاي درخشان كه امسال رتبه سوم كنكور سراسري را به خود اختصاص داد .

لرستان استاني است كه 6300 شهيد و 16000 جانباز تقديم انقلاب اسلامي نموده است كه يك چهارم آن سهم شهرستان بروجرد است. اين استان با داشتن 13.5 ميليارد متر مكعب روان آب فاقد حتي يك سد فعال است و در عرصه بيكاري در صدر جدول بيكاري استان هاست. سالها از مصوبه راه اندازي فرودگاه و خط آهن بروجرد مي گذرد و هنوز در مراحل اوليه اجرايي است.

جناب آقاي دكتر روحاني! رئيس جمهور محترم! با عرض تبريك مجدد آغاز به كار دولتتان، بنده به عنوان نماينده اين استان به ويژه مردم شريف شهرستان بروجرد و اشترينان اعلام مي نمايم به داد استان لرستان و شهرستان بروجرد برسيد و رفع كاستي هاي موجود را در اولويت دولت خويش قرار دهيد تا با همت والاي شما و وزراي با تجربه تان شاهد لبخند رضايت بر چهره ي خانواده هايي باشيم كه امروز هر كدام با داشتن چندين فارغ التحصيل دانشگاهيِ بيكار بارِ غمِ جانكاهِ شرمندگي در برابر فرزندان خويش را به دوش مي كشند.

در پايان به همه ي خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان، مفقودين، آزادگان- كه همه ما مديون آنها هستيم-، بسيجيان دلاور، جوانان و زنان، روستائيان و اقشار ضعيف اداي احترام مي كنم و براي همه آنها آرزوي موفقيت مي نمايم.

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۹۲ |

خرم آباد شهرداری خوب را از دست می دهد
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان از آغاز رایزنی های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب مجامع استانی با وزرات کشور و رئیس جمهور برای انتخاب استانداران و فرماندارن استان های کشور خبر داد.

اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به رایزنی نمایندگان برای تغییر استانداران گفت: برنامه هایی برای تغییر استانداران در کشور وجود دارد به خصوص استاندارانی که با مجامع استانی هماهنگ نیستند.رایزنی نمایندگان و دولت برای انتخاب استانداران

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس دیدگاه وزیر کشور و رئیس جمهور باید استاندارانی برنامه محور که توان رشد اقتصادی استان ها را داشته باشند، انتخاب شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان تاکید کرد: شاخص های خوبی از طرف دولت برای انتخاب استانداران در نظر گرفته شده تا این کار در تعامل با مجمع نمایندگان استان و ائمه جمعه هر استان صورت گیرد.

وی با اشاره به آماده شدن پیشنهادات مجامع استانی برای انتخاب استانداران گفت: تا هفته آینده پیشنهادات به دولت ارایه خواهد شد و تلاش داریم روی شاخص ها به خصوص بومی بودن استانداران با دولت به توافق برسیم.

جلیلی افزود: هر تغییری که بخواهد در سطح استانداران به وجود آید حتماً با نظر و دیدگاه مجامع استانی است.

وی ادامه داد: اکثر  نمایندگان عضو مجامع استانی مجلس شورای اسلامی تلاش دارند روی استانداران برنامه ریزی کنند و با هماهنگی وزارت کشور  روی گزینه های کار آمد به نتیجه برسند تقریباً همه مجامع استانی نیز به نتایج نهایی دست یافتند و معمولاً دو تا سه نفر به عنوان گزینه های پیشنهادی استانداری و فرمانداری به وزارت کشور معرفی می شوند که از این میان یک نفر انتخاب شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، پیش از معرفی کابینه دولت یازدهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب مجامع استانی درخواست دیدار با رئیس جمهور را داده بودند که این دیدار ها تاقبل از مراسم تحلیف صورت نگرفت.

پس از رای اعتماد به وزیران پیشنهادی دیدار رئیس جمهور با مجامع استانی در برنامه دولت قرار گرفته است.

مهمترین موضوع این دیدارها انتخاب استانداران و فرمانداران شهرستان های کشور است.

نوشته شده توسط شوراي نويسندگان در شنبه دوم شهریور ۱۳۹۲ |